WETHEPEOPLE BENJAMIN BMX STYLE 2014 report 2

WTP BENJAMIN BMX STYLE 2014 - REPORT A GALERIE-2

Jak jistě víte, minulý týden proběhl již sedmý? ročník závodu pro nejmenší - Benjamin BMX Style do 16 let. Společně se Skateparkem Pardubice jsme pro Vás připravili také letošní ročník. Jak vše probíhalo očima Jakuba Vodičky a objektivem Martina Synka se můžete dočíst v následujícím reportu.

Do Pardubic jsem vyrážel z TBB už v pátek odpoledne. Raději o den dřív a na jistotu, než pak v sobotu ráno stresovat. V Brně ještě nabírám Calwiho s Jess a naše sestava je kompletní. Cesta s těžkým vozíkem byla lepší, než jsem čekal. Měl jsem z toho trošku obavy, ale nakonec pohoda. Stačí si jen uvědomit, že z kopce to nebrzdí a do kopce nejede hehe. Okolo 19:00 jsme úspěšně dorazili do parku a akorát začalo pršet. Pomalu se rozkoukáváme. Potkáváme Dušana, letošního ,,šéfa“ porotců, jak užívá session v prázdným parku s Berrym a Kubou Bendou. Kromě Dušana nám letos stejně jako loňi hodně moooc pomohl s porotou Jakub Kriško a Tomáš Tydlačka. Díky moc kluci!!!

 

Musím říct, že změny v parku oproti minulému roku se mi hodně líbí. Doufám, že se sem brzy podívám i s kolem. Déšť nepřestává a tak vytahujeme věci z auta. Pověsíme bannery, zbytek věcí zamykáme na záchody a valíme na hotel, přece jenom zítra nás čeká dlouhej den.

 

V 7 ráno zvoní budík, nechce se mi nic… venku mlha a zataženo. Všichni doufáme, že se počasí umoudří a bude hezky. Vše se ale snažíme namyslet tak, aby se závod mohl odjet za jakéhokoliv počasí. Po půl 8 otvíráme brány parku. Vyčistit zuby, vytáhnout věci z hajzlů a hurá do práce. Vymýšlíme co kde jak postavit, a začíná se to pěkně rýsovat. Primo stany jsou postavený raz dva a brzo máme zázemí nachystaný. Doráží Saša se zbytkem party a společně ladíme naši představu k dokonalosti. Teď už ale k samotnému závodu…

 
 
 
Vždy se snažíme vymyslet něco nového a akci tak posunout zas o krůček dál. Pro letošní ročník jsme pro vás přichystaly pár novinek. První z nich je Smilebox, kde jste měli možnost si udělat fotku s kamarády, s rodiči, nebo jen s vaším dvoukolovým miláčkem. Smilebox se mi líbí hlavně v tom, že se vám fotka hned vytiskne a je to super památka. Hned jsem si fotečku přidal na nástěnku do kanclu a pokaždé když se na ni podívám, musím se smát a připomíná mi to super den. Celá galerka už visí pár dní na webu a myslím že hoodně povedená. Druhou letošní novinkou byla možnost nechat si seřídit kolo v našem servis stanu, kde se o vás postaral náš dlouholetý kamarád a výborný mechanik Lóda. Co jsem tak koukal tak se během dne rozhodně nenudil. Kdo chtěl, mohl si nechat vystavit servisní záznam o stavu svého kola. Za mě si myslím, že to byly další krůčky ke zlepšení tohoto závodu. Co myslíte vy?
 
 
 
Úderem 9 hodiny otvíráme brány Pardubického skateparku a právě včas, protože už se začínají sjíždět první jezdci. Registrovalo se 45 závodníků, a to je hodně pěkný číslo. Sanitka je na místě, smilebox je ready, Lóda už vyhlíží nějaký to rozbitý kolo a dokonce i sluníčko občas vysvitne. Na kluky po vstupu do parku čeká povinná zastávka u Saši Rovného v Primo registračním stánku, kde dostanou pár drobností, sváču a hlavně pásku na oběd. Pak už hurá do parku a trénovat. Úroveň ježdění šla oproti minulému roku hodně nahoru. Jestli to bylo způsobeno tím, že 31 jezdcům bylo 15 až 16 let, kdo ví. Každopádně už v tréninku bylo vidět, že mají kluci natrénováno! Celý den nám krásně začal a pak na jednou ,,mr.“ ! Rána jako do piána, v parku to jen zadunělo a za spinou lítaj kola vzduchem. Naštěstí to odneslo jen přední kolo Martina Habady a po nepříjemné srážce odchází oba střelci po svých, uff! Martin pak odjel kvalifikaci na půjčeným kole od Vykuka! To se mi na tomhle ,,sportu“ líbí, že si vždycky dokážeme pomoct.
 
 
 
 
Pro letošní rok jsme rozdělily kategorie na Benjamin easy do 12 let, a Benjamin hardcore 13-16 let, stejně jako loni. Do easy kategorie se přihlásilo 8 závodníků. Bylo tedy jasné, že automaticky všichni postupují i do finále. Keine štres a všichni měli dostatek prostoru pro svoje jízdy. Tyhle závody se jedou prostě do pohody. Viděli jsme pěkné jízdy, jejichž pozadí bezvadně doplňovala dvojice speakerů Calwi Lasnovský a Pepa Horáček. Atmosféra díky nim byla vynikající, a když bych si představil sebe v 10 letech na svých prvních závodech ( i když jsem v deseti nevěděl co je to bmx a hrál jsem fotbal), přál bych si, aby tam takový speaker byl hehe. Bylo vidět, že každý svou jízdu jede na max, a o to víc mě to bavilo sledovat. Na prvním místě se nakonec umístil Sebastian Vlk, pro kterého to byly jeho první závody a hnedka na bednu Respekt!! Druhé místo si odnesl Honza Broža. Honzu znám z kempů a vím, že dokáže jezdit až do samotného vyčerpání. Stejně tak tomu bylo i v Pardubkách. Třetí místo si do Prahy odvezl teprve 7 letý Adam Bedlivý. To je masakr, mít v 7 letech kolo takhle ,,pod palcem“. Vydrž u toho kámo a příští rok na viděnou! No a nesmím zapomenout na nejmladší závodnici z celého dne a snad i historie českých závodů. Maruška Kelová 4 roky si kromě jiného odvezla přezdívku ,,železná žena“ . Díky celému sportkids teamu a těšíme se na vás na dalším ročníku Benjaminů.
 
 
 
 
Začátek kvalifikace kategorie hardcore nám znepříjemnilo vyhoření zesilovače. No ale zpět k závodu. Přes 30 lidí chtělo ukázat ve svých dvou kvalifikačních jízdách, že mají na to postoupit do finále. Porota to neměla vůbec jednoduchý a musela vybrat 15 nejlepších. Rozhodně jsem jim to nezáviděl. Mezitím než se spočítaly výsledky, se rozjel Almond street jam. Adam Halbich, který celý den poctivě všechno natáčel, se musel asi dost naběhat a sám jsem zvědavej co tam všechno padalo za pekla. Dle mě celý jam ovládli Kuba Hanák a Jirka Blábol, který jej nakonec vyhrál se svou sérkou double peg grind to barspin otočil se v rádiusu, zpátky na pyramidu manuál to 180 barspin to fakie až do bangu a z toho tailwhip !! hrubý !
 
 
 
 
Finále kategorie hardcore bylo fakt hardcore! Po celou dobu jsem se ani trochu nenudil. A i když bylo víc jezdců jak diváků tak panovala fakt skvělá atmosféra. Ještě jednou bych chtěl vyzdvihnout naše komentátory, protože podle mě byli fakt skvělí a prožívali celý závod naplno. Všichni jezdili hodně dobře a tak sem se pokusil ke každému z finalistů něco málo stručně napsat.
 
Adam Lysák byl možná trošku nervózní, condor přes fanál na předáka mě hodně vyděsil hehe. Jinak pěkný plynulý jízdy, a deluxe tobogán na funboxu!
 
Kryštov Odehnal už není na kole žádnej začátečník a na své 18“tce prolítl parádně celej park. Tiregrab nebo tobogán přes funbox není problém, condor na step, onefoot cancan přes rožek.
 
Martin Habada. Půjčený kolo mu zjevně nedělalo žádný potíže a lítal si transfery ze spiny do funboxu, pamatuju si 360 step up, 450 přes rožek, nebo 360 v rádiusu. V last triku chyběl kousek a byla tam čistá 540 na step.
 
Julian Grimm si jel tailwhipy, condory , tobogány, vše většinou na placku, občas sjela nějaká ta nožka. No ale luxusní footjam tailwhip v bangu, 540 tailtap na bangu a nejvíc to zabil v last triku kde odjel na funboxu bič nahoru a 360 dolů úplně čistě !
 
Salvátor Soška přešel nedávno z koloběžky na bmx "HURÁÁA" a je vidět že mu to jen prospělo hehe. Condory, barspiny nebo 360 přes funbox. Pěkný jízdy.
 
David Javůrek jel hodně techniku, první jízda mu moc nevyšla, ale ve druhé to vše zlepšil. Barspin přes funbox, 360 bar na step, 360 do bangu.Footjam tailwhip a plno dalších triků. V last triku chyběl kousek aby odjel 720 na step up. Mazec!!
 
Vilém Babec tam sázel jedno bárko za druhým, přes fanál, na spině, do bangu prostě na litry. Tailwhip na step up, nac nac vysoko na spině. Hodně dobrý. Slovy speakra,, Ty to tam teda škubeš kámo! To je ta agrese! To jsou ty emoce, který jsou potřeba
 
Martin Kašpárek jel originální technický jízdy plný barspinů, pedalflipů nose manuálů, krásný tailwhipy. Je vidět že má kolo hafo pod kontrolou.
 
Zdeněk Weiter je velkej zabiják, tailwhipy, barspiny table sem table tam, nejvíc to ale zabil při best triku, ale to si počkejte na video.
 
Martin Mašek jel hodně rychle, condor do trndownu, 360 bar na step, 540 do bangu, 540 v rádiusu. No a v best triku vyndal ukrutnej flip přes fanál.
 
David Husárik si do sluchátek pustil svou finálovou písničku a pak se rozjela jíízda jak má být. Tailwipy, barspiny, footjam whip, downside tailwhip, projel celej park. Nejvíc se mi líbil lazy bar na fanálu. Nebo to spíš vypadalo jako one hand x-up a pak to dotočil.. no prostě psycho.
 
Ondřej Mikeš měl hodně našláplé jízdy. 360 bar na step, bar v rádiusu, footjamy na všechny možný způsoby. Sto triků za minutu, prostě jízda. V last triku pokoušel 540 na funbox to fakie to 180 bar out.
 
Pavel Tenčík to je kapitola sama o sobě. Neskutečný jízdy, všechno plynule a velký triky! Nejvíc se mi asi líbila první jízda v kvaldě a oobrovskej polet v rádiusu. Video řekne víc...
 
Jirka Blábol jel hodně na jistotu, nebo mi to tak alespoň přišlo. 360 na obě strany, bič na obě strany, do toho plno streetových triků. Pecka!!
 
Dominik Vacík je prostě magor. V parku lítal jako střela, na každý překážce trik. Všechno vysoko a ve stylu. Lepší bude si počkat na video, protože to ani nejde popsat co, a hlavně jak, to tam všechno sázel! Zasloužené vítězství kámo!
 
 
 
Tak to je z letošních Benjaminů asi všechno, rozhodně se těšte na video a kdo se dočetl až sem tak tomu velkej respekt hehe. Díky moc všem riderům, organizačnímu teamu, porotě, komentátorům. Díky Fánovi, že nám se vším vyšel vstříc no a hlavně díky Sašovi, že zorganizoval fakt super závod !! Doufám že se příští rok opět sejdeme v Pardubickém skateparku na Benjaminech a bude to minimálně stejně tak super jako tento rok.
 
Díky všem kdo byl a kdo bude příští rok!! Bavíme se a budeme rádi, když se pobavíte s námi!!
 
Fotogalerku pro Vás připravil Martin Synek. Martinovu prezentaci a portfolio můžete omrknout zde: http://martinsynek.eu/
 
DÍKY Jakub Vodička

2014

Aktuální zboží v shopu

 • Gripy CORE Bark
  389 Kč
 • Brzda Longway Nylon Black
  239 Kč
 • Brzda Prime Red
  169 Kč
 • Chubby Griptape Hot Damn
  249 Kč
 • Hella Classic Griptape 1998
  369 Kč
 • Hella Classic Griptape 1985
  369 Kč
 • Drone Prism Glitter Griptape Blue
  339 Kč
 • Drone Prism Glitter Griptape Green
  339 Kč
 • Root Industries Air Headset Blue Ray
  816 Kč
 • Kolečko Drone Helios 1 Feather-Light 110 Smoked Chrome
  899 Kč
 • Kolečko Drone Helios 1 Feather-Light 110 Neochrome
  899 Kč
 • Kolečko AO Nebula 110 Red
  499 Kč
 • Kolečko AO Nebula 110 Oilslick
  510 Kč
 • Kolečko CORE CD1 110 Black Neochrome
  749 Kč
 • Kolečko CORE CD1 110 Pink
  749 Kč
 • Kolečko CORE CD1 110 Teal
  749 Kč
 • Freestyle Koloběžka Drone Shadow 3 Feather-Light Smoked Chrome
  5899 Kč
 • Freestyle Koloběžka Lucky Covenant Brushed
  6479 Kč

  Partneři

  Statutární město Pardubice
  Skatepark Pardubice
  Gizmania
  Snowboard-zezula
  Powerslide.cz
  TBB-BIKE
  Czech Scooter Association
  Skate PRO
  Lanové centrum Pardubice
  Hotel Kristl
  Služby města Pardubic a.s

  Designed by www.frantisek.eu

  © Copyright 2019 Skatepark Pardubice All Rights Reserved.