Gizmania Scooter Day - Rookie - 2019

Skatepark Pardubice opět pořádal jedinečný výukový týdny pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Camp 2015“.

Letošní rok je již třetí, kdy se v Čechách odehrává největší výukový kemp s názvem „Gizmania Scooter Camp“ ve skateparku Pardubice. Předcházející roky se uskutečnil nejdříve jeden turnus v roce 2013, další rok jsme zvládli dva turnusy a letos během prázdnin už byli tři.

1

2

3

1. Turnus

První kemp letošní sezóny začal hned začátkem července a od prvního dne nás doprovázelo krásné počasí, které bylo místy až náročné. Teploty se na začátku prázdnin blížily 34 stupňům a tak jsme museli pravidelně dbát na pitný režim a řádný odpočinech našich sportovců! Již od prvního kempu bylo vždy zvykem, chodit prostřední dny kempu do lanového centra a do bazénu, aby mohli kluci trochu vypustit a letos tomu nebylo jinak. Lanové centrum je příjemný zpestřením a bazén zase relaxem po několika dnech sportu od rána do večera. V průběhu kempu bývá zvykem pořádání menších kontestů, ve kterých kluci zlepšují ovládání koloběžky a mohou vyhrát ceny které se večer na meetingu, nebo ještě v parku předávají po vyhlášení. Snad krom jediného dne nám počasí vydrželo celý týden a kemp tedy dopadl na jedničku! Co se týká úrazů, nejhůře dopadl náš trenér Tomáš Lorenc, který si pár dní před koncem zlomil ruku v lokti a musel kvůli této nehodě náš tým opustit.

Video - 1. turnus

2. Turnus

Druhý turnus letošního Scooter kempu 2015 začal jen dva dny po ukončení toho prvního. Takže jsme se jen přehoupli do druhého týdne, ve kterém nás čekala nová parta. První den jsme se všichni dali dohromady, kluci se rozjezdili a utvořili skupiny jak pro tréning, tak na hotel. Parta se opět sešla slušná. Mnoho obličejů nám již bylo dobře známých díky předešlým kempům :). Druhý týden koloběžek v Pardubicích nás opět doprovázelo krásné počasí, které už bylo místy nepříjemné, vzhledem k teplotám dosahující 36 stupňů. Tréning je přes den rozdělený na dvě části. Dopoledne s klukama trénujeme po skupinách na předepsaných překážkách, tak aby si všichni projeli postupně celý park a vyzkoušeli vše. Odpolední tréningy jsou spíše volnější, když instruktoři individuálně pilují triky, které kluci již umějí a snaží se je odjet. Samozřejmostí byla návštěva již výše zmíněného lanového centra a aquaparku, protože letní měsíce jsou na sport opravdu náročné. Kluci měli šanci v bazénu skákat a trénovat salta na prkně, nebo projíždět tobogány a hrát minigolf. V druhém týdnu, nebyl den, kdy by pršelo nebo nebylo možné jezdit a tak jsme celý týden odjeli víceméně podle plánu. Instruktora Tomáše na druhém turnusu nahradil Štěpán Procházka, který velice pomohl a dobře zapadl mezi nás. Také by bylo dobré zmínit, že každý večer se všichni sejdeme na meetingu a hovoříme nejen o historii a pravidlech koloběžky ale také rozebíráme věci, které se na kempu dějí a jak je změnit.

Video - 2. turnus

3. Turnus

Třetí týden Koloběžek v Pardubickém skateparku probíhal druhý týden v srpnu a byl tedy nejteplejším. Od prvního dne jsme se s klukama potili den co den na dřevo, ale to k těmto sportům prostě patří! Každé ráno kluky čekala rozcvička a běhání. V deset, když začínáme jezdit, už teploty dosahovali 30 stupňů. I přes to, na srpnovém kempu bylo nakonec nejméně zranění, díky bohu! Jako předešlé týdny, i v tomto se konali různé malé soutěže např. bunny hop kontest a závod na čas ve které se jezdí ve dvojicích! Jako vedlejší aktivitu, mohli kluci využít trampolínu, která byla od začátku prázdnin u vertky. Kluci na ní mohli pilovat salta a cvičit rotace. Součástí kempů je také každý rok výlet na street Plazu která se nachází pár minut jízdy od našeho skateparku a ve které mají kluci možnost zkusit trochu jiný styl ježdění. Tak aby kluci věděli, jak to chodí ve světě, pozvali jsme šikovného jezdce Lewise Cramptona z Velké Británie jako instruktora, který své zkušenosti předával klukům celý týden. Když to shrneme, letošní kempy byli náročnější a delší, ale zároveň jsme se toho mnoho přiučili a i našli mezery, které můžeme do příštího roku vypilovat. Letos se našich kempů zúčastnilo více než 120 jezdců a pro nás je skvělé, že s nimi můžeme být ve styku. Doufám, že všichni kdo se kempů zúčastnili, byli spokojení a že s námi budou jezdit i příští rok. Chtěl bych tedy poděkovat všem zúčastněným jezdcům, instruktorům a vedení skateparku Pardubice za další ročník kempů, plných ježdění a zábavy!

Video - 3. turnus

Dan Baudyš

Aktuální zboží v shopu

 • Drone Synergy V2 Headset White
  561 Kč
 • Freestyle Koloběžka Lucky Prospect Vegas
  5868 Kč
 • Kolečko Lucky Jon Marco Gaydos V4 110
  968 Kč
 • Kolečko Ethic Incube V2 12STD 115 Black
  763 Kč
 • Vidlice Native Flemongo II Black
  2038 Kč
 • Deska Native Cargo 5.5 X 22 Black
  4335 Kč
 • Helma S1 Lifer Matt Cyan
  1449 Kč
 • Helma S1 Lifer Bright Purple Gloss
  1449 Kč
 • Helma S1 Lifer Double Gold Glitter
  1728 Kč
 • Helma S1 Lifer Matt Lime Green
  1449 Kč
 • Helma S1 Lifer Black Gloss Glitter
  1449 Kč
 • Helma S1 Lifer Gloss Pink
  1449 Kč
 • Helma S1 Lifer Kelly Green
  1449 Kč
 • Kolečko Above Talea 110 Black
  790 Kč
 • Řidítka Ethic Dynasty V2 57 Polished
  1400 Kč
 • Řidítka Ethic Dryade V2 67 Black
  1655 Kč
 • Kubars V3 Logo SCS Silver
  898 Kč
 • Prime Logo Griptape Cutted
  227 Kč

  Partneři

  Statutární město Pardubice
  Skatepark Pardubice
  Gizmania
  Snowboard-zezula
  Powerslide.cz
  TBB-BIKE
  Czech Scooter Association
  Skate PRO
  Koupaliště Pardubice
  Autokemp Cihelna Pardubice
  Lanové centrum Pardubice
  Hotel Kristl

  Designed by www.frantisek.eu

  © Copyright 2019 Skatepark Pardubice All Rights Reserved.