Mistrovství České Republiky ve Freestyle Scooteringu 2022

9. ročník MČR ve freestyle scooteringu se konal ve znamení velkých změn. Asi nejvýraznější změna pro všechny byl dvoudenní formát závodu s FUN ZONE před parkem. Ačkoli jsme z počátku slýchali nespokojené názory, formát měl jednoznačně úspěch. Už během soboty jsme získávali jen pozitivní ohlasy. Dost nás názory potěšily, protože uspořádat dvoudenní akci s doprovodným programem nebylo vůbec jednoduchý. Rozhodně jsme teď napumpovaní pozitivní energií na organizaci jubilejního 10. ročníku, který bude nesrovnatelně lepší, to si zapište! Další výrazná změna byla online registrace všech závodníků předem. Zpočátku nás tahle novinka během akreditace trochu vykolejila, ale rychle jsme si zvykli a pak šel zápis jezdů jak po másle. Pro příští ročník už víme co a jak. Asi nejméně viditelná změna byla organizace závodu podle nového soutěžního řádu, který byl upraven tak, aby vyhovoval mezinárodním standardům a také aby bylo snadnější pořádání celorepublikového poháru (tedy závodů Scooter Cup).

Účast byla dost solidní - do závodu se přihlásilo bezmála 130 závodníků vč. zahraničních (Austrálile, Francie, Slovensko)! Nutno podotknout, že kvalita všech startujících byla letos na výrazně vyšší úrovni než před rokem, takže i v amatérské mladší kategorii jsme viděli neuvěřitelný triky. O kategorii Masters později, tam totiž padaly hrozný nesmysly!

V pátek byly pouze kvalifikační kola amatérských kategorií, bylo tudíž dost času na všechny jízdy, závod se stihnul v pohodě odjet a zbyl čas i na zábavu ve fun zone, kdy byly připravené rozjezdy na dva Big Air bagy, trampolína, street park, chill zone a food trucky.

Sobota už patřila finálovým jízdám mladších kategorií a kompletní kategorii Masters. Finále proběhlo hladce, atmosféra byla neuvěřitelná (velký dík patří speakerovi a divákům)! Jsem si jistý, že nebýt takové atmosféry, závodníci by se kolikrát nehecli do takových triků a především do finálových last triků!

Těžko říct, jakou šílenost ze závodů zmínit. Padaly takový věci, že se nedalo stíhat všechno sledovat, takže není možný se tu zmínit ani o zlomku triků, co stály za to! Z vysoké úrovně všech závodníků jsme byli nadšení a jsme nesmírně rádi, že je česká scéna na takový úrovni! Za zmínku určitě stojí: Jack Churchward (AUS) se svým WORLD FIRST během závodu, Teodor Šimáček a jeho mocnej (nebo spíš nemocnej? byla to hrozná vejška) drop front scooter flip tailwhip to tailwhip z wallride do radiusu, Maty Hejl dal flip drop do vertky, Marek Rathouský dal jako první mega drop do BS boardslide na novym kink railu, Matěj Pekárek taky pokoušel vertu a vyslal do ní transferem ze streetový části umbrella flip double whip (nebo co to vlastně bylo :-D ). No a David Šenkýř předvedl jízdu bez pushu, projel komplet celej park a ukázal nám, jaký transfery, který nikoho nenapadly, se ještě v Pardubickym parku daj dělat. A tohle byl jen výčet z last tricků. V jízdách padala jedna lepší věc než druhá, kdo viděl, ten chápe, že se to nedá všechno vyjmenovat.

No a jak jsem už zmínil - během dvoudenního formátu bylo i dost času na zábavu, kteoru si starší 18ti let mohli užít po závodech před parkem ve formě after party. Big Shock beast truck s parádní aparaturou nám spolu s DJem vyhrával do noci, všichni se nejdřív pomlátili v moshpitu a na závěr večera (nebo spíš noci) ještě v parku na after sesh. Těště se na instaclip, všechno máme zaznamenaný ;-) Zatím se můžete pokochat editem od Freescoota:

Velký dík patří všem, kdo se na akci podíleli a i těm, co nám pomáhali přímo v místě. Díky moc - bez vás bychom to nezvládli! Dále bychom rádi poděkovali generálnímu partnerovi: Lucky Scooters, dále pak sponzorům akce:

AO, Apex, Blazer Pro, Blunt, Core, Ethic, Gizmania, JP Scooters, Longway, Lucky, Raptor, River, Root Industries, Skatepark Pardubice, Striker

Byli jste skvělí a těšíme se na vás příští rok, na 10. ročník MČR! A připravte se, že to bude velký!

Aktuální zboží v shopu

 • Samolepky
 • Kolečko Tilt Stage I 110 Smoke
  829 Kč
 • Freestyle Koloběžka Ethic Erawan V2
  5999 Kč
 • Enjoi Chop Sticks
  1590 Kč
 • Darkstar Arrow
  1590 Kč
 • Madrid Black
  1390 Kč
 • Jart Multipla
  1590 Kč
 • Jart Dense
  1590 Kč
 • Jart Twilight
  1590 Kč
 • Jart Digital
  1590 Kč
 • Santa Cruz Screaming Hand - Black
  2090 Kč
 • Toy Machine Stoner Sect - Oranžová
  1990 Kč
 • Helma S1 Lifer Lagoon Gloss
  1449 Kč
 • Kolečko Ethic Acteon 110 Rainbow
  1145 Kč
 • Deska Ethic Lindworm V4 580 * 150 Black
  5840 Kč
 • Freestyle Koloběžka Root Type R Mini Rocket Fuel
  3999 Kč
 • Gripy Ethic Slim Blue
  299 Kč
 • Gripy Ethic Slim Red
  299 Kč

  Partneři

  Statutární město Pardubice
  Skatepark Pardubice
  Gizmania
  Snowboard-zezula
  Powerslide.cz
  TBB-BIKE
  Czech Scooter Association
  Skate PRO
  Koupaliště Pardubice
  Autokemp Cihelna Pardubice
  Lanové centrum Pardubice
  Hotel Kristl

  Designed by www.frantisek.eu

  © Copyright 2019 Skatepark Pardubice All Rights Reserved.