BEN-ALL-JAMIN 2017

Je tomu už 10 let co se do pardubického skateparku poprvé sjeli benjamínci z celé republiky, aby si společně zazávodili, seznámili se a navázali tak přátelství, které je pro BMX tak důležité. Od prvních benjaminů se toho bezpochyb hodně změnilo. Řada z prvních benjaminů už nejspíš na kole ani nejezdí, ti kteří vydrželi jsou již ostřílení mazáci a i samotný TBB-BIKE za tu dobu prošel mnoha obměnami.

Foto: Milan Tykal

 

"ZÁVOD OD RIDERŮ PRO RIDERY, TO JE BEN-ALL-JAMIN!"

Vývoj prostě nezastavíš a za 10 let se tak z kontestu pro malé začínající kluky stal závod pro celou scénu a dosáhl až za hranice Česka a Slovenska. Osobně tenhle víkend beru jako takový malý svátek BMX v Česku. Dřív jsem jezdil na X Cupy, poté na Bikehall a posledních pár let jsou tím závodem, na kterém se všichni sejdou právě Benjamini.

 

 

S přibývajícími ročníky rostla popularita tohoto závodu pro mladé a v momentě kdy přišlo naše jubileum a oslavy 20. narozenin TBB-BIKE bylo jasné, že právě tenhle závod bude hlavním dějištěm oslav. Celý závod jsme tedy minulý rok nafoukli, přidali kategorii KILLER a nalákali tak celou komunitu. Když jsme na začátku letošního roku začali připravovat další ročník a tentokrát přišlo na řadu jubileum samotných závodů, bylo jasné, že pomyslná laťka kvality závodu rozhodně nemůže jít dolů a uděláme maximum pro to, aby šla naopak ještě o pár stupínků výše.

 

Ze zkušenosti z předchozího ročníku bylo jasné, že závod musíme nafouknout na dva dny, a i tak bude fuška celý víkend zorganizovat tak, abychom všechno stihli podle stanoveného harmonogramu. Za ty léta už je ale organizační parta natolik sehraná, že všechno šlo jako po másle a bez zádrhelů. Ještě jednou díky celé partě!

 

 

I když jsem tenhle článek nechtěl pojmout jako standardní report neodpustím si vložit i pár postřehů z průbehu celého víkendu. První co mi utkvělo v hlavě je nadšení mladých riderů, kteří se v pátek po škole zbalí vezmou kolo, na záda vybavení na víkend včetně stanu a spacáku a vyrazí v 16 letech na závody. Tomu říkám srdcařina a je super vidět mladší generaci, která pořád chápe tu základní podstatu BMX - cestování, objevování, dobrodružství. Na druhou stranu je ale možná trošku škoda, že na otázku: „S kym si přijel?“ odpoví že sami a že maj i stan sami pro sebe.. Takže vzkaz pro tyhle kluky:

„Vydržte, pankujte, stanujte a jezděte. Pro správný BMX  poustevníky se místo na přespání najde vždycky a všude po světě.“

 

Sobota patřila mladejm klukům a opakujem to v našich reportech rok co rok, že je uplně neskutečný sledovat, jak mladý kluci drtí složitý komba a perou se o svoje místo na bedně. Nechci říkat, že se kvalita mladejch riderů rok od roku posouvá, protože s ohlednutím na minulé ročníky už tohle ani nejde srovnávat, ale rozhodně tady u nás máme 16 letý kluky, kteří s přehledem daj první desítku i v KILLERS kategorii. Benjamini za těch 10 let vlastně odkojili pořádnou řádku riderů, kteří dneska tvoří českou špičku.

 

No a když to vezmem z druhýho konce, tak nedělní část závodu, zas krásně ukazuje, že v BMX se dá vydržet i pěkně dlouho. Bráchové Nováci by mohli z fleku napsat paměti sahající možná až k prvním závodům u nás a stejně dorazí každý rok na závod a poměří síly s ostatními. A je rozhodně s kym se poměřovat. V týhle kategorii se dějou věci a odjížděj triky, který rozhodně nemaj v Čechách obdoby a s přehledem sahaj daleko za hranice republiky. Pejda v pardubickým parku nalítává transfery, který by tě nikdy nenapadly, Kuba Benda si odjíždí flipwhip barspin, Juraj odpovídá doublebarem do cab switch downwhipu a tak dále a tak dále. To tam prostě musíš bejt a tohle chceš vidět.

 

Suma sumárum Benjamini už jsou tu deset let a to už je pořádný číslo a důvod k oslavě. My jsme moc rádi, že každý rok dorazíte na tenhle závod a společně se tak sejdeme. Moc dobře ale taky víme, že česká a slovenská scéna je ještě o pořádný kus rozrostlejší a přáli bychom si, abychom se sešli ještě ve větším počtu. Tak třeba příště, ale kdo ví, uvidíme jak to všechno dopadne. 

 

 

Portréty všech riderů ke stažení zde!

2017

 • Vytvořeno dne .

Aktuální zboží v shopu

 • STREET GEAR JUNIOR 3 PACK - RETRO
  1019 Kč
 • Ethic Sylphe Clamp 31.8 Double Grey
  635 Kč
 • Freestyle Koloběžka Blunt Prodigy X Burnt Pipe
  6199 Kč
 • Freestyle Koloběžka Blunt Prodigy X Street White
  6119 Kč
 • Freestyle koloběžka North Switchblade Cream Silver
  5099 Kč
 • Helma CORE Action Sports Black
  899 Kč
 • Kolečko Trynyty Gothic 110 Red
  828 Kč
 • Kolečko Triad Conspiracy 110 Ano Purple
  695 Kč
 • Kolečko Triad Conspiracy 110 Ano Black
  695 Kč
 • Kolečko CORE Hollowcore V2 Yellow
  869 Kč
 • Kolečko CORE Hollowcore V2 Galaxy
  869 Kč
 • Gripy Core Soft
  389 Kč
 • Gripy CORE Skinny Boy Black
  309 Kč
 • Deska Striker Gravis L Black
  2299 Kč
 • Deska Addict Defender 3.0 550 Black Silver
  1399 Kč
 • Deska Native Stem 560 Black
  2399 Kč
 • Vosk Ethic Černý
  125 Kč
 • Řidítka Ethic Trianon T 720 Black
  1399 Kč

  Partneři

  Statutární město Pardubice
  Skatepark Pardubice
  Gizmania
  Snowboard-zezula
  Powerslide.cz
  TBB-BIKE
  Czech Scooter Association
  Skate PRO
  Koupaliště Pardubice
  Autokemp Cihelna Pardubice
  Lanové centrum Pardubice
  Hotel Kristl
  Služby města Pardubic a.s

  Designed by www.frantisek.eu

  © Copyright 2019 Skatepark Pardubice All Rights Reserved.