14. pokračování tradičního závodu BMX Style Benjamin

SOBOTA 12. 6. 2021 - SKATEPARK PARDUBICE

Stejně tak jako v loňském roce bylo i to letošní – již 14 pokračování tradičního závodu BMX Style Benjamin opět poznamenáno protiepidemickými opatřeními. Z původně stanoveného termínu v polovině května bylo nutné přesunout termín a náhle jsme se ocitli přesně o rok dále. Tedy sobota 12. června 2021 patří BMX a stejně jako loni pořádá po virové pauze Sk8park Pardubice první BMX závod letošní české sezóny BMX Styl Benjamin - závod s nejdelší tradicí v ČR. Závod určený zejména mladším jezdcům, ale od roku 2020 ve spolupráci s Českou Freestylovou BMX Asociací, je součástí BMX Styl Benjamin i kategorie pro starší a zkušené jezdce ELITE MEN pro kluky a ELITE WOMEN pro holky. Z výsledků kategorií ELITE získávají registrovaní závodníci příslušné body, podle kterých se vybírají jezdci do reprezentace.

Dále již pokračujeme pohledem speakera letošního BMX Styl Benjamin Patrika Fafka, za který mu díky a samozřejmě velké díky za jeho práci u mikrofonu.

Počasí se nám vydařilo a od rána to zavánělo paradní akcí s velkolepou podívanou. Dorazila elita jezdců s obrovskou chutí do ježdění. Ale začneme od začátku. V porotě se nám představil Jakub Hlubocký, známa tvář především z VSA xtreme, dále Jakub Benda, přední dirtový jezdec a v neposlední řadě Erik Figar, několika násobný mistr ČR v minirampě. Celou akcí jsem provázel já, Patrik “Fáfa” Fafek. Závod se rozdělil do čtyř kategorií. Pro ty nejmenší do 12 let byla kategorie Benjamin. Dále Benjamin expert pro věkovou kategorii 13 a 14 let. Elite women pro slečny a kategorie elite men, pro profesionální jezdce. Do závodu celkem nastoupilo 34 jezdců. Po kvalifikačních jízdách jsme přešli na finále, kde každý jezdec měl 2 jízdy po 60 sekundách a počítala se ta lepší. Ve finále elite women to bylo celkem jednoznačné vítězství pro Kateřinu Jalůvkovou, která posílala triky jako 360 přes funbox, barspiny na step up a no handy. V kategorii elite men neměla porota snadné rozhodování. Triky které jsme mohli vidět se rovnají světové špičce. Na prvním místě skončil Miky Hovorka, s neuveřitelně najetým parkem a transfery, u kterých tuhla krev v žilách. Jeho 360 nohand přes funbox, transfer z rádiusu do rádiusu přes bang s tailwhipem nebo 360 ze spiny do odrazu funboxu jsou triky, které vidím pořád před sebou. Druhé místo bral Tomáš Beran, bylo to opravdu těsné, o 0,3 bodu. Tom jel triky tailwhipových kombinací skoro všude. Triple tailwhip přes funbox, barrel roll na step up, flair whip a podobné trikové kombinace. Na třetím míste skončil Kryštov Odehnal, který překvapil bike flipem přes funbox, nebo 360 barspin, barspin to oppo downsidewhip. Asi si dovedete představit tu atmosféru při ježdění. Skvělá podívaná byla například na Mikuláše Řehoříka, který roztočil double backflip přes funbox, na Jana Brožu, kterému nevyšla točka 1080 nebo Davida Janáče, který je opravdu triková mašina. Martin Habada měl ve finále opravdu smůlu a nevyšla mu ani jedna jízda, když spadl při první i druhé jízdě na funboxu u 720 barspinu. Po finále, ,když se sčítaly výsledky, toho kluci ještě neměli dost a Miky Hovorka s Tomášem Beranem se hecovali na funboxu. Za podpory diváku vrátil Tomáš 360 tripple whip a Miky backflip barspin a backflip tailwhip. Mezitím porota sečetla výsledky a mohlo se přejít na vyhlášení.

 

Závěrem velice děkujeme za spolupráci a podporu BMX Style Benjamin partnerům akce, kterými jsou Česká Freestylová BMX Asociace, Topgal a FemiStories.com

Výsledky BMX Style Benjamin pohnuly s pořadím

Výsledky kategorie Elite Men:

Miki Hovorka
Tomáš Beran
Kryštof Odehnal

Výsledky kategorie Elite Women:

Kateřina Jalůvková
Nikol Přikrylová
Tereza Knapíková

Výsledky kategorie Benjamin Expert:

František Bližňák
Matyáš Rola
Lukáš Zdražil

Výsledky kategorie Benjamin:

Martin Spurný
Jakub Hybler
Adam Aust

Kompletní výsledky zde.

Výsledky kategorií Elite se promítly do nominačního systému pro výběr reprezentantů. Aktuální postavení jezdců ke dni 14.6.2021 je k dispozici zde.

GALERIE BMX STYLE BENJAMIN

Aktuální zboží v shopu

 • Kolečko AO Quadrum V3 Blue
  510 Kč
 • Kolečko Striker Lux Clear 110 Gold Chrome
  636 Kč
 • Kolečko Striker Lux 110 Black Green
  636 Kč
 • Freestyle Koloběžka Lucky Prospect Oil Slick
  6630 Kč
 • Freestyle Koloběžka Triad C120 Condemned
  5099 Kč
 • Freestyle Koloběžka Triad C120 Rabid
  5099 Kč
 • Freestyle Koloběžka Triad C127 Oath Collab Arcane
  7395 Kč
 • Freestyle Koloběžka Blunt Prodigy S9 Reflect
  5865 Kč
 • CHRÁNIČE KOTNÍKŮ SHADOW INVISA-LITE
  790 Kč
 • Samolepky Sk8parkPardubice - White
  70 Kč
 • Samolepky Sk8parkPardubice - Black
  70 Kč
 • Samolepky Sk8parkPardubice - Kostíci
  55 Kč
 • Tričko SK8PARK - Skullrider - Bílá
  455 Kč
 • Tričko SK8PARK - Kostlivci - Černá
  455 Kč
 • Tričko SK8PARK - Kostlivci - Červená
  455 Kč
 • Tričko SK8PARK - Kostlivci - Šedá
  455 Kč
 • Tričko SK8PARK - Kostlivci - Metal
  455 Kč
 • DUŠE RANT 18 X 1,75/ 2.10
  129 Kč

  Partneři

  Statutární město Pardubice
  Skatepark Pardubice
  Gizmania
  Snowboard-zezula
  Powerslide.cz
  TBB-BIKE
  Czech Scooter Association
  Skate PRO
  Koupaliště Pardubice
  Autokemp Cihelna Pardubice
  Lanové centrum Pardubice
  Hotel Kristl

  Designed by www.frantisek.eu

  © Copyright 2019 Skatepark Pardubice All Rights Reserved.