14. pokračování tradičního závodu BMX Style Benjamin

SOBOTA 12. 6. 2021 - SKATEPARK PARDUBICE

Stejně tak jako v loňském roce bylo i to letošní – již 14 pokračování tradičního závodu BMX Style Benjamin opět poznamenáno protiepidemickými opatřeními. Z původně stanoveného termínu v polovině května bylo nutné přesunout termín a náhle jsme se ocitli přesně o rok dále. Tedy sobota 12. června 2021 patří BMX a stejně jako loni pořádá po virové pauze Sk8park Pardubice první BMX závod letošní české sezóny BMX Styl Benjamin - závod s nejdelší tradicí v ČR. Závod určený zejména mladším jezdcům, ale od roku 2020 ve spolupráci s Českou Freestylovou BMX Asociací, je součástí BMX Styl Benjamin i kategorie pro starší a zkušené jezdce ELITE MEN pro kluky a ELITE WOMEN pro holky. Z výsledků kategorií ELITE získávají registrovaní závodníci příslušné body, podle kterých se vybírají jezdci do reprezentace.

Dále již pokračujeme pohledem speakera letošního BMX Styl Benjamin Patrika Fafka, za který mu díky a samozřejmě velké díky za jeho práci u mikrofonu.

Počasí se nám vydařilo a od rána to zavánělo paradní akcí s velkolepou podívanou. Dorazila elita jezdců s obrovskou chutí do ježdění. Ale začneme od začátku. V porotě se nám představil Jakub Hlubocký, známa tvář především z VSA xtreme, dále Jakub Benda, přední dirtový jezdec a v neposlední řadě Erik Figar, několika násobný mistr ČR v minirampě. Celou akcí jsem provázel já, Patrik “Fáfa” Fafek. Závod se rozdělil do čtyř kategorií. Pro ty nejmenší do 12 let byla kategorie Benjamin. Dále Benjamin expert pro věkovou kategorii 13 a 14 let. Elite women pro slečny a kategorie elite men, pro profesionální jezdce. Do závodu celkem nastoupilo 34 jezdců. Po kvalifikačních jízdách jsme přešli na finále, kde každý jezdec měl 2 jízdy po 60 sekundách a počítala se ta lepší. Ve finále elite women to bylo celkem jednoznačné vítězství pro Kateřinu Jalůvkovou, která posílala triky jako 360 přes funbox, barspiny na step up a no handy. V kategorii elite men neměla porota snadné rozhodování. Triky které jsme mohli vidět se rovnají světové špičce. Na prvním místě skončil Miky Hovorka, s neuveřitelně najetým parkem a transfery, u kterých tuhla krev v žilách. Jeho 360 nohand přes funbox, transfer z rádiusu do rádiusu přes bang s tailwhipem nebo 360 ze spiny do odrazu funboxu jsou triky, které vidím pořád před sebou. Druhé místo bral Tomáš Beran, bylo to opravdu těsné, o 0,3 bodu. Tom jel triky tailwhipových kombinací skoro všude. Triple tailwhip přes funbox, barrel roll na step up, flair whip a podobné trikové kombinace. Na třetím míste skončil Kryštov Odehnal, který překvapil bike flipem přes funbox, nebo 360 barspin, barspin to oppo downsidewhip. Asi si dovedete představit tu atmosféru při ježdění. Skvělá podívaná byla například na Mikuláše Řehoříka, který roztočil double backflip přes funbox, na Jana Brožu, kterému nevyšla točka 1080 nebo Davida Janáče, který je opravdu triková mašina. Martin Habada měl ve finále opravdu smůlu a nevyšla mu ani jedna jízda, když spadl při první i druhé jízdě na funboxu u 720 barspinu. Po finále, ,když se sčítaly výsledky, toho kluci ještě neměli dost a Miky Hovorka s Tomášem Beranem se hecovali na funboxu. Za podpory diváku vrátil Tomáš 360 tripple whip a Miky backflip barspin a backflip tailwhip. Mezitím porota sečetla výsledky a mohlo se přejít na vyhlášení.

 

Závěrem velice děkujeme za spolupráci a podporu BMX Style Benjamin partnerům akce, kterými jsou Česká Freestylová BMX Asociace, Topgal a FemiStories.com

Výsledky BMX Style Benjamin pohnuly s pořadím

Výsledky kategorie Elite Men:

Miki Hovorka
Tomáš Beran
Kryštof Odehnal

Výsledky kategorie Elite Women:

Kateřina Jalůvková
Nikol Přikrylová
Tereza Knapíková

Výsledky kategorie Benjamin Expert:

František Bližňák
Matyáš Rola
Lukáš Zdražil

Výsledky kategorie Benjamin:

Martin Spurný
Jakub Hybler
Adam Aust

Kompletní výsledky zde.

Výsledky kategorií Elite se promítly do nominačního systému pro výběr reprezentantů. Aktuální postavení jezdců ke dni 14.6.2021 je k dispozici zde.

GALERIE BMX STYLE BENJAMIN

Aktuální zboží v shopu

 • Gripy CORE Bark
  389 Kč
 • Brzda Longway Nylon Black
  239 Kč
 • Brzda Prime Red
  169 Kč
 • Chubby Griptape Hot Damn
  249 Kč
 • Hella Classic Griptape 1998
  369 Kč
 • Hella Classic Griptape 1985
  369 Kč
 • Drone Prism Glitter Griptape Blue
  339 Kč
 • Drone Prism Glitter Griptape Green
  339 Kč
 • Root Industries Air Headset Blue Ray
  816 Kč
 • Kolečko Drone Helios 1 Feather-Light 110 Smoked Chrome
  899 Kč
 • Kolečko Drone Helios 1 Feather-Light 110 Neochrome
  899 Kč
 • Kolečko AO Nebula 110 Red
  499 Kč
 • Kolečko AO Nebula 110 Oilslick
  510 Kč
 • Kolečko CORE CD1 110 Black Neochrome
  749 Kč
 • Kolečko CORE CD1 110 Pink
  749 Kč
 • Kolečko CORE CD1 110 Teal
  749 Kč
 • Freestyle Koloběžka Drone Shadow 3 Feather-Light Smoked Chrome
  5899 Kč
 • Freestyle Koloběžka Lucky Covenant Brushed
  6479 Kč

  Partneři

  Statutární město Pardubice
  Skatepark Pardubice
  Gizmania
  Snowboard-zezula
  Powerslide.cz
  TBB-BIKE
  Czech Scooter Association
  Skate PRO
  Lanové centrum Pardubice
  Hotel Kristl
  Služby města Pardubic a.s

  Designed by www.frantisek.eu

  © Copyright 2019 Skatepark Pardubice All Rights Reserved.