SCOOTER CAMP 2015

Skatepark Pardubice opět pořádal jedinečný výukový týdny pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Camp 2015“.

Letošní rok je již třetí, kdy se v Čechách odehrává největší výukový kemp s názvem „Gizmania Scooter Camp“ ve skateparku Pardubice. Předcházející roky se uskutečnil nejdříve jeden turnus v roce 2013, další rok jsme zvládli dva turnusy a letos během prázdnin už byli tři.

První kemp letošní sezóny začal hned začátkem července a od prvního dne nás doprovázelo krásné počasí, které bylo místy až náročné. Teploty se na začátku prázdnin blížily 34 stupňům a tak jsme museli pravidelně dbát na pitný režim a řádný odpočinech našich sportovců! Již od prvního kempu bylo vždy zvykem, chodit prostřední dny kempu do lanového centra a do bazénu, aby mohli kluci trochu vypustit a letos tomu nebylo jinak. Lanové centrum je příjemný zpestřením a bazén zase relaxem po několika dnech sportu od rána do večera. V průběhu kempu bývá zvykem pořádání menších kontestů, ve kterých kluci zlepšují ovládání koloběžky a mohou vyhrát ceny které se večer na meetingu, nebo ještě v parku předávají po vyhlášení. Snad krom jediného dne nám počasí vydrželo celý týden a kemp tedy dopadl na jedničku! Co se týká úrazů, nejhůře dopadl náš trenér Tomáš Lorenc, který si pár dní před koncem zlomil ruku v lokti a musel kvůli této nehodě náš tým opustit.

Druhý turnus letošního Scooter kempu 2015 začal jen dva dny po ukončení toho prvního. Takže jsme se jen přehoupli do druhého týdne, ve kterém nás čekala nová parta. První den jsme se všichni dali dohromady, kluci se rozjezdili a utvořili skupiny jak pro tréning, tak na hotel. Parta se opět sešla slušná. Mnoho obličejů nám již bylo dobře známých díky předešlým kempům :). Druhý týden koloběžek v Pardubicích nás opět doprovázelo krásné počasí, které už bylo místy nepříjemné, vzhledem k teplotám dosahující 36 stupňů. Tréning je přes den rozdělený na dvě části. Dopoledne s klukama trénujeme po skupinách na předepsaných překážkách, tak aby si všichni projeli postupně celý park a vyzkoušeli vše. Odpolední tréningy jsou spíše volnější, když instruktoři individuálně pilují triky, které kluci již umějí a snaží se je odjet. Samozřejmostí byla návštěva již výše zmíněného lanového centra a aquaparku, protože letní měsíce jsou na sport opravdu náročné. Kluci měli šanci v bazénu skákat a trénovat salta na prkně, nebo projíždět tobogány a hrát minigolf. V druhém týdnu, nebyl den, kdy by pršelo nebo nebylo možné jezdit a tak jsme celý týden odjeli víceméně podle plánu. Instruktora Tomáše na druhém turnusu nahradil Štěpán Procházka, který velice pomohl a dobře zapadl mezi nás. Také by bylo dobré zmínit, že každý večer se všichni sejdeme na meetingu a hovoříme nejen o historii a pravidlech koloběžky ale také rozebíráme věci, které se na kempu dějí a jak je změnit.

Třetí týden Koloběžek v Pardubickém skateparku probíhal druhý týden v srpnu a byl tedy nejteplejším. Od prvního dne jsme se s klukama potili den co den na dřevo, ale to k těmto sportům prostě patří! Každé ráno kluky čekala rozcvička a běhání. V deset, když začínáme jezdit, už teploty dosahovali 30 stupňů. I přes to, na srpnovém kempu bylo nakonec nejméně zranění, díky bohu! Jako předešlé týdny, i v tomto se konali různé malé soutěže např. bunny hop kontest a závod na čas ve které se jezdí ve dvojicích! Jako vedlejší aktivitu, mohli kluci využít trampolínu, která byla od začátku prázdnin u vertky. Kluci na ní mohli pilovat salta a cvičit rotace. Součástí kempů je také každý rok výlet na street Plazu která se nachází pár minut jízdy od našeho skateparku a ve které mají kluci možnost zkusit trochu jiný styl ježdění. Tak aby kluci věděli, jak to chodí ve světě, pozvali jsme šikovného jezdce Lewise Cramptona z Velké Británie jako instruktora, který své zkušenosti předával klukům celý týden. Když to shrneme, letošní kempy byli náročnější a delší, ale zároveň jsme se toho mnoho přiučili a i našli mezery, které můžeme do příštího roku vypilovat. Letos se našich kempů zúčastnilo více než 120 jezdců a pro nás je skvělé, že s nimi můžeme být ve styku. Doufám, že všichni kdo se kempů zúčastnili, byli spokojení a že s námi budou jezdit i příští rok. Chtěl bych tedy poděkovat všem zúčastněným jezdcům, instruktorům a vedení skateparku Pardubice za další ročník kempů, plných ježdění a zábavy!

Scooters Day - Rookie  2018

Scooters Day - Rookie 2018

Scooter day Rookie

Již osmé pokračování originálního závodu Scooter Day Rookie se uskutečnilo v sobotu 26.5.018 ve skateparku Pardubice. Do třech kategorií se celkem přihlásilo 51 jezdců, resp. v kategorii do 10 let 3 závodníci, v kategorii do 14 let 32 závodníků a v kategorii nad 15 let jich soutěžilo 16. V populárním Park Crossu určeném všem killers soutěžilo dalších 5 borců, tedy celkem jsme v letošním Scooter Day Rookie viděli 56 závodníků. V nejmladší kategorii s velkým bodovým náskokem zvítězil Maciek Wiedkouzki z Warszawy. Jeho jízda byla příjemným překvapením jak pro diváky, tak i pro porotu. Jen tak dál Maciek! V kategorii do 14 let už byla ve finále pěkná mela a bodové hodnocení bylo velmi těsné. Svou jízdou si nejvíce přízně poroty získal Zdeněk Vacek z Prahy a patřil mu tak post nejvyšší. V těsném bodovém závěsu za vítězným Zdeňkem byl Matěj Machala z Ostravy a dále Vojtěch Tomášek z Prahy, kteří na bedně stáli vedle něho. I v kategorii nad 15 let se bojovalo o každý bod. S rozdílem jednoho bodu získal prvenství Martin Lach z Ostravy nad Adamem Schnebergerem, který obsadil krásné druhé místo a na stupeň vítězů k nim ještě přistoupil Kryštof Hrdina z Písečné, který svou jízdou získal místo třetí. Stejně tak jako v předchozích dvou kategoriích bylo velké a těsné zápolení killers v Park Crossu. První místo obsadil Marek Rathouský z Prahy, na druhém místě dojel místní borec David Šenkýř a třetí se umístil mladý talent Teodor Šimáček z Hrádku nad Nisou. Všichni vítězové všech kategorií byli po zásluze odměněni cenami od generálního partnera Gizmanie, které zároveň tímto velice děkujeme za stálou podporu Scooteringu a mládeže. Letošní Scooter Day Rookie s pořadovým číslem 8., byl nejen krásným slunečným dnem, ale především přehlídkou parádních triků v podání mladých borců a skvělé atmosféry. Na tomto povedeném závodním dni mají také podíl chlapci z poroty, kterou tvořili Adam Čermák, David Šenkýř a Teodor Šimáček a také Tomáš Lorenc, který svým hlasem celý Scooter Day Rookie provázel. Děkujeme Vám všem, kteří jste si to s námi užili a těšíme se na další setkání při pořádaných akcích např. na některém z letních Scooter Campů nebo v září na Grand Scooter. Atmosféru Scooter Day Rookie 8 si můžete připomenout níže ve foto sekci a také nahlédnout na celkové bodové hodnocení. Výsledky

Read more

BMX STYLE - 11. ročník závodu BENJAMIN

BMX STYLE - 11. ročník závodu BENJAMIN

19.05.2018 - SKATEPARK PARDUBICE

BMX Style Benjamin 2018 je úspěšně za námi. Jedenácté pokračování populárního BMX závodu ve skateparku Pardubice určeného zejména mladším jezdcům, se tuto sezónu vrátilo ke kořenům a opět byl BMX Style Benjamin závodem hlavně pro mladé jezdce.

Read more

Scooters Week  2018

Scooters Week 2018

Scooter Week 2018

Skatepark Pardubice opět pořádal jedinečný víkend volnočasové zábavy pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Week 2018“. V letošním roce nebylo tolik jezdců jako v předchozí sezóně, ale přálo nám počasí a všichni jsme si skvěle užívali, jak máme park jenom pro sebe a svůj trénink. Nově upravený park vypadá náročně, ale všichni účastníci letošního Scooter Weeku vněm zajezdili výborně a to i ti nejmenší. Akcí provázeli a zkušenosti předávali Tomáš Lorenc s Kubou Miláčkem a věříme, že i díky jejich práci jste se naučili nové triky, získali nové zkušenosti nebo navázali nová přátelství. Na závěr jsme si užili parádní atmosféru při závodech, kde jste ukázali, jak Vám to v parku jezdí, a ze kterých si většina z Vás odvezla odměny od partnera akce Gizmanie, kterému tímto také děkujeme. Děkujeme i Vám, že jste s námi prožili bezva víkend a těšíme se, že se opět společně setkáme na dalších akcích ve skateparku Pardubice.

Read more

Gizmania Scooter Day - Rookie - 2017

Gizmania Scooter Day - Rookie - 2017

17.06.

Již sedmé pokračování tradičního jarního závodu "Gizmania Scooter Day - Rookie" určeného hlavně pro mladé jezdce. První série svého druhu v ČR, která myslí i na ty nejmenší jezdce. Jedou se kategorie do 10 let, kategorie do 14 let a kategorie nad 15 let. Pro mastery je na programu adrenalinový závod s názvem "Park Cross". Ceny od Gizmania si každý výherce vybere dle svého gusta a umístnění. Těšíme se na Vás!

Read more

BEN-ALL-JAMIN 2017

BEN-ALL-JAMIN 2017

Je tomu už 10 let co se do pardubického skateparku poprvé sjeli benjamínci z celé republiky, aby si společně zazávodili, seznámili se a navázali tak přátelství, které je pro BMX tak důležité. Od prvních benjaminů se toho bezpochyb hodně změnilo. Řada z prvních benjaminů už nejspíš na kole ani nejezdí, ti kteří vydrželi jsou již ostřílení mazáci a i samotný TBB-BIKE za tu dobu prošel mnoha obměnami.

Foto: Milan Tykal

 

"ZÁVOD OD RIDERŮ PRO RIDERY, TO JE BEN-ALL-JAMIN!"

Vývoj prostě nezastavíš a za 10 let se tak z kontestu pro malé začínající kluky stal závod pro celou scénu a dosáhl až za hranice Česka a Slovenska. Osobně tenhle víkend beru jako takový malý svátek BMX v Česku. Dřív jsem jezdil na X Cupy, poté na Bikehall a posledních pár let jsou tím závodem, na kterém se všichni sejdou právě Benjamini.

Read more

SCOOTER WEEK 2017

SCOOTER WEEK 2017

Skatepark Pardubice opět pořádá jedinečný víkend volnočasové zábavy pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Week 2017“.

Scooter Week pořádá Skatepark Pardubice spolu s hlavním partnerem Gizmania.

Read more

MČR 2016 ve freestyle scooteringu – GRAND SCOOTER

MČR 2016 ve freestyle scooteringu – GRAND SCOOTER

3.9.2016

Video z oficiálního mistrovství ČR freestyle Scooter

Read more

VSA XTREME BMX CAMP 2016 - REPORT

VSA XTREME BMX CAMP 2016 - REPORT

4. ročník týdenního výukové BMX kempu pod vedením a produkcí VSA Xtreme jezdců odstartoval v pondělí 8.8.2016. Do letošního čtvrtého ročníku kempu se přihlásilo 30 BMX jezdců ve věku od 5 do 16 let. Mladé jezdce jsme rozdělili do 5ti skupin podle zkušeností. Instruktoři pro letošní kemp byli ve složení: David Foglar, Bernard Soška, Luboš Daněk a novými vedoucími svých skupin TBB-Bike team jezdci Pája Tenčík a Franta Maršálek.

Read more

SCOOTER camp 2016 - III. turnus

SCOOTER camp 2016 - III. turnus

1. - 7.08.2016

Třetí turnus Scooter Campu Pardubice 2016 je za námi a my se s vámi nyní podělíme o tom, co vše se dělo.

Tento turnus byl posledním v tomto roce a rozhodně stál za to! Jako instruktoři se zúčastnili Petr Macháček, Daniel Baudyš, Richard Zelinka, Johan Walzel, Tomáš Lorenc, Kuba Miláček, Jára Soukup a speciální host z Austrálie Tommy Dang, jezdící za Fasen což dalo dohromady partu, která neměla na kempu obdoby.

Read more

SCOOTER camp 2016 - II. turnus

SCOOTER camp 2016 - II. turnus

14. - 20.07.2016

Skatepark Pardubice opět pořádá jedinečný výukový týden pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Camp 2016“.

Konečně jsme se dočkali a máme za sebou již druhý Scooter Camp! Ve složení 45 dětí a 7 instruktorů, profesionálních jezdců (Daniel Baudyš, Richard Zelinka, Jára Mini Soukup, Jakub Miláček, Tomáš Lorenc, Kryštof Kubíček, Martin Paleček) si děti užili týden plný ježdění a získávání nových zkušeností.

Read more

SCOOTER camp 2016 - I. turnus

SCOOTER camp 2016 - I. turnus

04. - 10.07.2016

Skatepark Pardubice opět pořádá jedinečný výukový týden pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Camp 2016“.

Konečně jsme se po roce dočkali další série scooter campů, poprvé v sestavě instruktorů Petra Macháčka, Johana Walzela, Martina Palečka, Tomáše Lorence a Jakuba Miláčka, Jakuba Šenkýře a Ivana Tučka a na poslední dva dny nás přijeli navštívit Jára Mini Soukup a Richard Zelinka.

Read more

Gizmania Scooters Day - rookie

Gizmania Scooters Day - rookie

25.06.2016

Scooter Day  „Rookie“

Vedro, které v předposlední červnovou  sobotu panovalo, nebylo ideálním počasím pro závodění, ale i přes to se do jednotlivých kategorií Scooter Day  „Rookie“, zaregistrovalo 53 jezdců. Kvalifikace nejmladší skupiny, tedy do 10 let začala hned po obědě. Závodem provází Petr Macháček a bodování jistí tří členná porota. Po nejmenších následovala nejpočetnější jezdecká kategorie do 14 let a závěr byl pro kategorii +15. Ve stejném konceptu bylo připravené i finále. Příjemnou závodní i diváckou atmosféru finále narušil krátký déšť, který však pěkně pročistil vzduch před vyhlášením výsledků a předání cen vítězům.

Read more

Ben Thomas ve Skateparku Pardubice

Ben Thomas ve Skateparku Pardubice

ben thomas Vážení přátelé a Scooter reiders, v neděli 12. června navštívil Skatepark Pardubice Australský jezdec BEN THOMAS z teamu Grit.

Read more

MISTROSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY FREESTYLE BMX 2016

MISTROSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY FREESTYLE BMX 2016

CZECH FREESTYLE BMX ASSOCIATION
ve spolupráci s areálem SKATEPARK PARDUBICE uvádí
MISTROSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY FREESTYLE BMX 2016

Po několikaleté pauze se vrací Mistroství České republiky Freestyle BMX v disciplíně PARK do skateparku v Pardubicích. Stane se tak 11. června 2016, kdy se rozhodne o Mistrech ČR roku 2016 kategorií Amateur a PRO. Pardubický skatepark se řadí mezi ty nejlepší v Čechách, díky kvalitním a různorodým překážkám, ale také svým zázemím, které nabízí potřebný komfort jak jezdcům tak divákům. Právě divácká
návštěvnost je v Pardubicích vždy nadstandartní, to nabízí výbornou atmosféru a jezdci získají tolik potřebný support.

Read more

BEN-ALL-JAMIN 2016

BEN-ALL-JAMIN 2016

Poslední květnovou sobotu proběhl v Pardubickém skateparku devátý ročník tradičních Benjamínů – závodů pro mlaďochy do šestnácti let. Letos ale TBB-bike slaví „dvacítku“ na trhu a Saša se rozhodl, že při této jubilejní příležitosti to vyndá ještě víc a místo Benjamin to pro letošek bude BEN – ALL – JAMIN. ALL = anglicky všichni, takže všichni byli zváni a BMXový festival nabral na otáčkách ještě víc, než v letech minulých.

Read more

SCOOTER WEEK 2016

SCOOTER WEEK 2016

  Skatepark Pardubice pokračuje v tradici populárních jarních kempů a poprvé pořádá samostatný výukový víkend pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Week 2016“.

Scooter Week pořádá Skatepark Pardubice spolu s hlavním partnerem Gizmania.

Read more

BMX week - start of the season 2016

BMX week - start of the season 2016

VSA XTREME BMXCAMPY V ROCE 2016
Profesionální výukové kempy pod vedením agentury VSA Xtreme pokračují!

Na začátku dubna 8. - 10. 4. 2016. odstartoval 4. ročník jarního výukového kempu pod názvem START OF THE SEASON BMX CAMP 2016 ve skateparku v Pardubicích. Tento třídenní kemp předal mladým jezdcům dostatek informací a motivaci pro správný start do sezóny. Všichni účastníci byli po celou dobu kempu pod dohledem zkušených instruktorů a profesionálních jezdců. I přes nepříznivé počasí se jezdci skvěle bavili a naučili se nové triky. Ještě jednou děkujeme všem za účast.

Mezi instruktory byli někteří z našich jezdců VSA Xtreme teamu v podání Sngi Jakub Hlubocký, David Foglar a Honza Hanzlík. Celá akce proběhla pod dohledem Jenyho Valenty.START OF THE SEASON BMX CAMP 2016 jsme ukončili nedělním závodem v kategoriích Amateur a Master. Kempeři si tak mohli vyzkoušet pravé „závodní prostředí“. Výsledky naleznete v galerii.

Read more

Skatepark pro podporu mládeže

Skatepark pro podporu mládeže

Skatepark Pardubice se soustředí na podporu mládeže a děkujeme ČT že jsme se mohly podílet na zájmavém pořadu pro holky a kluky Lvíčata.

Lvíčata - freestyle BMX

Lvíčata - freestyle scooter

Read more

SCOOTER CAMP 2015

SCOOTER CAMP 2015

Skatepark Pardubice opět pořádal jedinečný výukový týdny pro Freestyle Scootering jezdce s názvem „Scooter Camp 2015“.

Letošní rok je již třetí, kdy se v Čechách odehrává největší výukový kemp s názvem „Gizmania Scooter Camp“ ve skateparku Pardubice. Předcházející roky se uskutečnil nejdříve jeden turnus v roce 2013, další rok jsme zvládli dva turnusy a letos během prázdnin už byli tři.

Read more

SCOOTER WEEK 2015

SCOOTER WEEK 2015

Weekend Scooter camp Pardubice 2015 Tento víkend proběhl již třetí ročník jarního třídenního scooter campu v Pardubickém skateparku! Pod vedením 6ti instruktorů zde letos trénovalo 32 kluků z celé České republiky a také Slovenska.

V pátek jsme se klukama seznámili, ukázali pardubický skatepark, uvedli kluky do obrazu co se bude přes víkend dít a dali jsme si společný volnější trénink. Po večeri proběhl první riders meeting, ve kterém jsme klukům představili historii scooteringu a jeho základní pravidla.

Read more

Scooter camp 2014 - srpen

Scooter camp 2014 - srpen

Scooter camp 2014 - srpen

Tak , jak nám utekl červencový týden prvního turnusu Scooter campu 2014, máme za sebou i týden turnusu srpnového.

Read more

Scooter camp 2014 - červenec

Scooter camp 2014 - červenec

Scooter camp 2014 - červenec

První turnus specializovaného pobytu pro mládež od 10 let - exkluzivně pořádaný Skateparkem Pardubice s názvem Scooter camp 2014 - je již za námi.

Read more

ISA EUROPE SCOOTER CHAMPIONSHIPS  2014

ISA EUROPE SCOOTER CHAMPIONSHIPS 2014

ISA EUROPE SCOOTER CHAMPIONSHIPS  2014 DATUM KONÁNÍ: 14. června 2014

KDE: Pardubice Skatepark, CZE

ZÁVODY: Závody ISA Evropského poháru. Po Evropě se jede pouze 5 závodů a jeden z nich připadá na Českou republiku.

Soutěž je otevřená pouze pro jezdce kategorie PRO. 10 nejlepších jezdců z daného závodu postupuje na Mistrovství Evropy, které se letos jede poslední červnový víkend ve španělské Barceloně.  

Z Mistrovství Evropy se následně postupuje na ISA Mistroství světa.

odkaz na live stream finále kategorie Pro

odkaz na live stream finále kategorie Best Trick

Read more

WETHEPEOPLE BENJAMIN BMX STYLE 2014 smile box

WETHEPEOPLE BENJAMIN BMX STYLE 2014 smile box

Jako další part reportu z letošních Benjamínů přinášíme kompletní "necenzurovanou" Smilebox Fotogalerii. Každý, kdo měl chuť a dostatek dobré nálady mohl zapózovat a pořídit si vzpomínku na tento bezva den.

Read more

WETHEPEOPLE BENJAMIN BMX STYLE 2014 report 2

WETHEPEOPLE BENJAMIN BMX STYLE 2014 report 2

WTP BENJAMIN BMX STYLE 2014 - REPORT A GALERIE-2

Jak jistě víte, minulý týden proběhl již sedmý? ročník závodu pro nejmenší - Benjamin BMX Style do 16 let. Společně se Skateparkem Pardubice jsme pro Vás připravili také letošní ročník. Jak vše probíhalo očima Jakuba Vodičky a objektivem Martina Synka se můžete dočíst v následujícím reportu.

Do Pardubic jsem vyrážel z TBB už v pátek odpoledne. Raději o den dřív a na jistotu, než pak v sobotu ráno stresovat. V Brně ještě nabírám Calwiho s Jess a naše sestava je kompletní. Cesta s těžkým vozíkem byla lepší, než jsem čekal. Měl jsem z toho trošku obavy, ale nakonec pohoda. Stačí si jen uvědomit, že z kopce to nebrzdí a do kopce nejede hehe. Okolo 19:00 jsme úspěšně dorazili do parku a akorát začalo pršet. Pomalu se rozkoukáváme. Potkáváme Dušana, letošního ,,šéfa“ porotců, jak užívá session v prázdným parku s Berrym a Kubou Bendou. Kromě Dušana nám letos stejně jako loňi hodně moooc pomohl s porotou Jakub Kriško a Tomáš Tydlačka. Díky moc kluci!!!

Read more

WETHEPEOPLE BENJAMIN BMX STYLE 2014 report 1

WETHEPEOPLE BENJAMIN BMX STYLE 2014 report 1

WTP BENJAMIN BMX STYLE 2014-VÝSLEDKY A GALERIE-1

Taaak, letošní Benjamínky máme úspěšně za sebou a je čas hodnotit, rekapitulovat a reportovat. Jako první přinášíme výsledky kategorií Easy a Hard. Součástí výsledkového servisu je taky první super rychle zpracovaná foto galerie od Martina Synka, který po celý den běhal po parku a cvakal.

Kategorie Benjamin Easy do 12let, tedy tzv. BMX "potěr" by si rozhodně zasloužila více startujících. Sice se nám o dva jezdce od loňska rozrostla, ale když uvážíme, že jde vlastně o budoucí BMX generaci, je to veliká škoda. Budeme doufat, že společně přesvědčíme kluky o kladech účasti na příštích Benjamínech a zbavíme je ostychu předvést se před ostatními.

Read more

GIZMANIA Scooters Day  2014

GIZMANIA Scooters Day 2014

GIZMANIA Scooters Day 2013GIZMANIA Scooters Day 2014

VÝSLEDKY ZÁVODŮ GIZMANIA SCOOTERDAY 2014 STAHUJTE ZDE

17.05.2014 -  pokračování populární série jarních závodů určených zejména mladším jezdcům, první série svého druhu v ČR. Po zápolení jezdců v kategorii do 16 let včetně, následuje exhibiční závod pro starší a zkušené.

Kategorie:

ROOKIE

- začátečníci do 8 let
- začátečníci do 10 let
- začátečníci do 15 let
registrace 10:00 - 12:00
START 12:30

"PARK CROSS"

soutěž master(věkově neomezeno)
registrace 10:00 - 15:00

Read more

START OF THE SEASON BMX & SCOOTER CAMP 2014

START OF THE SEASON BMX & SCOOTER CAMP 2014

Na začátku května agentura VSA Xtreme odstartovala program 2. ročníku jarního výukového kempu pod názvem START OF THE SEASON BMX & SCOOTER CAMP ve skateparku v Pardubicích. Čtyřdenní kemp pro mladé BMX a scooter jezdce měl jasný cíl. Pod vedením zkušených instruktorů a sportovců předat účastníkům kempu a také úplným začátečníkům, kteří stáli na kole nebo na koloběžce poprvé, dostatek informací a motivaci pro správný start sezóny nebo třeba sportovní kariéry. Kapacita kempu byla kvůli umožnění individuálního přístupu ke všem účastníkům omezená a naplnit náš kemp bylo velmi snadné.

Read more

Scooter Camp Pardubice 2013 video

Scooter Camp Pardubice 2013 video

Checkuj video z historicky prvního Scooter Campu v České republice, který se uskutečnil o prázdninách ve Skateparku Pardubice. Najdeš se ve videu?

Read more

VSA XTREME BMX CAMP

VSA XTREME BMX CAMP

VSA XTREME BMX CAMPPo velmi úspěšném jarním kempu pro BMX a Freestyle Scooter (Start of the season Scooter & BMX Camp) jsme uspořádali první ročník kempu zaměřeného pouze na BMX pod názvem VSA XTREME BMX CAMP. Tento pětidenní letní camp měl za cíl předat informace od zkušených sportovců začátečníkům i pokročilým jezdcům a dát jim maximum do rozjeté sezóny 2013.

Mezi instruktory byli někteří s předních jezdců VSA Xtreme teamu v podání Patrika Fafka, Jana Hanzlíka a Jenyho Valenty BMX PRO jezdce a účastníka světových závodů X-Games a Dew tour.

Read more

EUROPEAN SCOOTER CHAMPIONSHIPS

EUROPEAN SCOOTER CHAMPIONSHIPS

EUROPEAN SCOOTER CHAMPIONSHIPS

První oficiální Mistrovství Evropy je za námi. Až nyní víme, že se konalo na vzestupu přírodní katastrofy, která Českou republiky zasáhla.

Akce se zúčastnilo celkem 93 jezdců z osmi evropských zemí. Závodilo se v disciplíně park a best trick (pouze PRO kategorie).

Po celé dva dny akcí provázeli moderátoři Todd Grady, Terry Price a Václav Tittelbach.

Read more

WETHEPEOPLE BMX STYLE BENJAMIN 2013

WETHEPEOPLE BMX STYLE BENJAMIN 2013

WETHEPEOPLE BMX STYLE BENJAMIN 2013TIDLE BENJAMÍNCI NEJSOU Z CUKRU

Úvodní nadpis je větou, kterou pronesl speaker ve finále závodu Wethepeople BMX Style Benjamin 2013. Musel jsem si ji hned napsat. Dle mě je totiž maximálně trefná. V sobotu nemělo být vůbec hezké počasí (předpověď hlásila okolo 13°C a deštivo), což jsme raději dávali předběžně vědět i na eventu. Myslím si proto, že těch 39 jezdců jedoucí závod byli ti, jenž opravdu chtěli být na místě, chtěli se snažit a nehledali výmluvy. Žádní cukříci. Paradoxně nakonec počasí vyšlo a dokonce svítilo sluníčko. Za celou organizační partu proto patří velké poděkování všem zúčastněným a taky tento report, který je lehkým shrnutím celého dne. Zkuste prosím po pročtení “oznámkovat závod”, ať víme, co je potřeba pro příště vylepšit.

Read more

INLINE MATCH - ROOKIE 2013

INLINE MATCH - ROOKIE 2013

INLINE MATCH - ROOKIE 2013INLINE MATCH - ROOKIE 2013

9.6.2013 se uskutečnily v Pardubickém Skateparku již tradiční závody pro bruslaře do 16ti let. Jako jedny z prvních závodů sezóny se dala očekávat pestrá účast, která byla potvrzena i překvapivou účastí párem bruslařek Danielou Dolinskou a Evou Šmejkalovou, které si nevedly vůbec špatně a předvedly, že se máme ještě v budoucnu jistě od nich na co těšit.

Závody proběhly v poklidné, přátelské atmosféře a celé povedené odpoledne pokračovalo best- trikem, v kterém si na pomoc mohli mladší jezdci vzít jednoho zkušeného matadora, který jim pomohl vyšperkovat skóre. 

Read more

Start of the season Scooter & BMX Camp

Start of the season Scooter & BMX Camp

Start of the season Scooter & BMX Camp Po velmi úspěšné sezóně agentury VSA Xtreme v roce 2012 jsme začali řešit co více ještě můžeme udělat pro letní extrémní sporty, jejichž nejlepší sportovce zastupujeme. Myšlenka uspořádání kempu byla na místě.

VSA Xtreme team uskutečnil ojedinělý jarní kemp, jehož cílem bylo předání informací od top čekých sportovců začátečníkům a dát jim maximum do začátku sezóny 2013.

Mezi instruktory byli někteří z předních jezdců VSA Xtreme teamu v podání Petra Macháčka, Ríši Zelinky a Tomáše Lorence na freestyle koloběžkách a Patrik Fafek, Ondra Havlíček a Jakub Skupin na Freestyle BMX. Vše běželo pod dohledem a odborným moderováním Jenyho Valenty, BMX PRO jezdce a jediného českého účastníka závodů X Games.

START OF THE SEASON CAMP 2013 byl během měsíce a půl obsazený. Zúčastnilo se 21 jezdců na SCT a 12 na BMX kolech z celé ČR a SK. Pro náš jedinečný kemp jsme vybrali i jedinečné místo a to Skatepark Pardubice, který jsme na kempový víkend ještě doplnili o mobilní Funbox řadu VSA Xtreme. Ani kolísavé počasí na začátku víkendu kempery a instruktory neodradilo od chuti jezdit a užít si společný čas. Jezdci se ve skupinách rychle s instruktory scelili a po celý víkend panovala ve skateparku i v hotelu výborná atmosféra. Nabitý denní program střídal večerní program v hotelu Kristl, kde po večeři probíhaly riders meetingy.

Read more

Big Time Scootering

Big Time Scootering

Big Time Scootering8. ZÁŘÍ,  PARDUBICE: Závody

8. září se v pardubickém skateparku konal další ročník závodů ve freestyle koloběžkách a to za podpory světových značek ze světa scooteringu (Blunt, Lucky, MADD Gear, Bestial Wolf, AO, 841, Elyts, Grit, Kubars, District, French ID, Eagle, Blazer, VertX).

Ve srovnání s loňským ročníkem došlo k nárůstu počtu jezdců, diváků (ano, park a tribuny byly plné) a jezdeckých kvalit jezdců ve všech kategoriích. Očividné bylo zlepšení hlavně u amatérských kategorií. Ano, je to tak. I amatérští jezdci dokázali u publika probudit vášně a nadšení a to je jenom dobře.

Read more

In line Match - Rookie No.6

In line Match - Rookie No.6

Inline match 2012

9.6.2012

Již šesté pokračování populární série jarních závodů určených zejména mladším jezdcům, první série svého druhu v ČR. Po zápolení jezdců v kategorii do 16 let včetně, následuje exhibiční závod pro starší a zkušené.

Read more

BMX STYLE BENJAMIN 2012

BMX STYLE BENJAMIN 2012

BMX STYLE BENJAMIN 2012

26.5.2012

Výsledky a fotografie ze závodů

Read more

GIZMANIA SCOOTER DAY ROOKIE no.2

GIZMANIA SCOOTER DAY ROOKIE no.2

GIZMANIA SCOOTER DAY ROOKIE no.2

Závody ve freestyle scooteringu v kategorii -15 a +15 se konaly 19.05. 2012.

komentář jezdce:

Závody začínaly v 10:00 h, ale pár kluků se tam začalo scházet už v 9:00h.


Ze začátku to nevypadalo na velkou účast, ale kolem půl jedenácté už bylo jasné, že účast bude velká a tak jsme měli co dělat s registrací, aby se to všechno v pořádku a hlavně rychle stihlo a mohli jsme zahájit závody. Všechno jsme ale zvládli a po ukončení této registrace a tréninku, to bylo ve 12 hodin, začaly samotné závody.

Read more

Jeden ze série závodů 15. ročníku Skateboardového poháru

Jeden ze série závodů 15. ročníku Skateboardového poháru

13.8.2011 - Jeden ze série závodů 15. ročníku Skateboardového poháru

Mystic Skate  

závody ČSP

Mystic skates production ve spolupráci s provozovatelem skateparku firma P. Ministr v.o.s. uspořádaly v sobotu 13.srpna již třetí závod 15. ročníku série závodů adidas Českého Skateboardového Poháru 2011.

Read more

10. ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX v U - rampě

10. ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX v U - rampě

plakát xcup 2011 10. ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX v U – rampě

KDY:6.-7.08. 2011
BMX Freestyle Asociace & 4Elements.

Uplynulou sobotu a neděli se konal další závod letošního X Cupu. Už pravidelně se tento závod konal v Pardubicích, které jsou téměř všemi oblíbeny, a vždy se zde setká super parta lidí. Díky vertikální rampě se zde dá uspořádat ale také MČR ve vertu. Takže byl program opravdu nabitý.

Read more

RED BULL UNDER MY WING

RED BULL UNDER MY WING

RED BULL UNDER MY WING

Dostat se pod křídla někoho, kdo ti předá zkušenosti a zážitky ze svojí cesty k Freestyle BMX vrcholu, je dobrý začátek proto stát se také PROfesionálem. Michael Beran patří k nejlepším jezdcům na světě a od svých čtrnácti let má za sebou spoustu zkušeností ze závodů, tréninku a sponzoringu. Tyto zkušenosti jej přivedli až k vrcholu, na kterém se, doufáme, bude ještě dlouho držet. Red Bull dává šanci jedenácti mladým talentům FBMX z České republiky a Slovenska strávit s tímto riderem čtyřdenní trip plný ježdění, zábavy a naučit se spoustu důležitých věcí, které k FBMX patří čím dál tím víc.

Read more

BMX STYLE Benjamin vol.5

BMX STYLE Benjamin vol.5

plakát Závody na bmx - BMX STYLE Benjamin vol.5

Závod pro začátečníky s odpoledním zábavným závodem zkušenějších jezdců.
POPIS AKCE:

Pardubický skatepark v sobotu 14.5. zažil opakování závodu pro mladší část České BMX scény v podobě Meatfly BMX styl benjamin.

Read more

The Conference In line Match - Rookie no.5

The Conference In line Match - Rookie no.5

plakát Závody na inline bruslích - The Conference In line Match Rookie no.5

KDY: 07.05. 2011

V sobotu 7. května si pro nás jaro připravilo ideální podmínky k již tradičnímu závodu pro mladé jezdce z celé české republiky – The Conference In-Line Match 2011. Přítomnost českých jezdeckých špiček, speakři na profesionální úrovni a účast dvacítky jezdců kategorie Rokie (do 16ti let) připravily solidní základ pro vynikající den plný adrenalinu na in line bruslích.

Read more

GIZMANIA SCOOTER DAY - ROOKIE no.1

GIZMANIA SCOOTER DAY - ROOKIE no.1

plakát Závody na koloběžkách - GIZMANIA SCOOTER DAY - ROOKIE no.1

KDY: 30.04. 2011

Pardubický skatepark žil o víkendu koloběžkami. V sobotu 30. dubna se zde totiž konal první závod pro začínající jezdce ve freestyle scooteringu. Z očekávaného skromného meetingu koloběžkářů se vyklubal velký závod 70 jezdců.

Read more

9 ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX

9 ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX

9 ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX
9 ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX

 7.-8.8.2010
 Čtvrtá zástávka XCUPu 2010 Českého poháru freestyle bmx míříla do Pardubic, kde se XCUP konal již po čtvrté. Jednalo se o první dvou denní závod letošní série, jehož součástí samozřejmě bylo pro Pardubice tradiční Mistroství České republiky ve vertikální rampě a svou premiéru zde zažila nová kategorie PRO. Pochopitelně nechyběly kategorie Experts a Masters, ani Jagermaister party či Canon Best Trick. Což znamená, že máme před sebou opravdu nabitej report.

Read more

Horsefeathers Super Skate

Horsefeathers Super Skate

Super skate

Horsefeathers Super Skate

Dne 22.5.2010 se konaly v pardubickém skateparku lokální závody

Read more

TBB Horsefeathers BMX Style

TBB Horsefeathers BMX Style

TBB BMX StyleBMX Style

TBB Horsefeathers BMX Style
29.05. - TBB, Horsefeathers BMX Style – Benjamin

již třetí pokračování populární série

Read more

3. Ročník Evropského poháru ve scooteringu

3. Ročník Evropského poháru ve scooteringu

Meatfly Inlinematch II24.10.2009,Skatepark Pardubice

3. ročník Evropského poháru ve Freestyle na koloběžkách

Read more

Exhibice s osvětou

Exhibice s osvětou

BMX denExhibice

13.10.2009 Exhibice s osvětous osvětou pro návštěvy dětí ze základní školy

Read more

Meatfly Super Skate II

Meatfly Super Skate II

Meatfly Super Skate II3.10.2009,Skatepark Pardubice


Meatfly Super Skate II

kategorie:
COLT (do 16 let včetně)

EXPERT"game of skate"

Read more

BMX den

BMX den

BMX denExhibice

29.9.2009 - BMX den - exhibice s osvětou pro návštěvy dětí ze základních škol

Read more

Meatfly Inlinematch II

Meatfly Inlinematch II

Meatfly Inlinematch II26.9.2009,Skatepark Pardubice


Meatfly Inlinematch II

kategorie:
ROOKIE (do 16 let včetně)

EXPERT "best trick jam"

Read more

Meatfly BMX Style II

Meatfly BMX Style II

Meatfly BMX Style II19.9.2009,Skatepark Pardubice

Meatfly BMX Style II

kategorie:
BENJAMIN (do 16 let včetně)

MASTER("DOUBLE RIDE" soutěž dvojic)

Read more

8. Ročník MČR v Aggressivee inline

8. Ročník MČR v Aggressivee inline

13. Ročník skateboardového poháru21 a 22.8.2009,Skatepark Pardubice


Mistrovství České Republiky v aggrersive inline
Street, Vert, Miniramp, Best trick

Rok se sešel s rokem a mistrovství české republiky je opět tu. Předposlední srpnový víkend je již v Pardubicích tradičně určen aggressivním bruslím. Osvědčený scénář závodů, rozdělený do celého víkendu ICC opět okořenila několika překvapeními.
V páteční podvečer byla na programu velká U-rampa. Letos se v Pardubicích opět sešla velká skupina nadšenců a nechyběly zde ikony in-line české U-rampy, např. Kuba“Panker“ z Prahy.

Read more

13. Ročník skateboardového poháru

13. Ročník skateboardového poháru

13. Ročník skateboardového poháruzávody

10.08.09 - 13. Ročník skateboardového poháru

Mystic skates production ve spolupráci s provozovatelem skateparku firma P. Ministr v.o.s. uspořádali v sobotu 8.srpna již šestý závod 13. ročníku série závodů DVS Českého Skateboardového Poháru 2009.  

Read more

8. Ročník Českého BMX poháru

8. Ročník Českého BMX poháru

8. Ročník Českého BMX poháruZávody

8. Ročník Českého BMX poháru 1.-2.8.2009
Pardubický park hostil již druhý závod MČR v rámci seziálu X Cup 2009. První závod se odjel v Hvozdnici u Prahy a vzešel z něj mistr ČR v Dirtu, Tomáš Kudrnáč z Jičína.
V Pardubicích jsme se měli dozvědět jméno mistra vertikální rampy a k tomu si ještě pořádně zazávodit v samotném parku. Ale nepředbíhejme. Vezmeme celý tenhle podnik hezky po pořádku...

Sobota - kvalifikace streetu, vert jam (MČR)
Okolo poledne se pardubický park příjemě zaplnil diváky i jezdci na dvacetipalcových kolech. Nic nebránilo hladkému zahájení street contestu. Dj Zee (sumec) se položil do dj-ování, Cvachi se chopil mikrofonu, porota zasedla a mohla se startovat kvalifikace kategorie experts.

Read more

Meat Fly Super Skate

Meat Fly Super Skate

Meat Fly Super Skate

Meatfly SuperskateZávody

2.5.2009 - Meat fly Super Skate
info:
COLT/GAME OF SKATE/ BESTTRICK

slovem jezdce:
V sobotu 2. Května se v Pardubickém skateparku odehrál další závod „ Meatfly Super Skate – Colt. Ten den se náramně vydařilo počasí, takže nebyla nouze o diváky ani o účastníky contestu. Sešlo se bezmála 50 jezdců, kteří byli rozděleni do 2 kategorií. První do 16 let a druhá Game of skate , kterou mohl jet kdokoli. Kategorie do 16 let se jela v podobě klasických závodů, kde má každý jezdec 1 minutu na to, aby předvedl to nej.

Read more

Meat Fly BMX Style

Meat Fly BMX Style

Meatfly Bmx StyleZávody

25.4.2009 - Meat fly BMX STYLE
info:
Benjamin/Masters

slovem jezdce:
A je za námi další ročník závodu pro ty mladší z nás, konkrétně pro ty do 16ti let. Jako každý roka na každém závodě bylo vidět, že úroveň bmx jde rychle nahoru. Při tomhle contestu to člověk vnímá o to víc, když kouká na kluky co mají ještě vše před sebou a jsou v podstatě na začátku svých ,,kariér´´. Pojďme už ale k tomu, co letos pardubický park zažil.

Read more

Den otevřených dveří a nábor do BMX klubu

Den otevřených dveří a nábor do BMX klubu

Den otevřených dveříExhibice

21.4.2009 - Den otevřených dveří a nábor do BMX klubu

Read more

Meat fly Inlinematch III

Meat fly Inlinematch III

Meatfly inlinematchZávody

18.4.2009 - Meat fly Inlinematch
info:
ROOKIE/EXPERT

slovem jezdce:
In-Line Match 18.4. Brzké jaro, připomínající spíše léto připravilo ideální podmínky k již tradičnímu závodu - Meat Fly In-Line Match 2009 pro mladé jezdce z Pardubic a celé české republiky. Bohatá návštěvnost a účast dvaceti jezdců kategorie Rokie (do 16ti let) dává tušit, že u nás roste další generace velice progresivních jezdců.

Read more

Děti ze ZŠ navštívily Skatepark

Děti ze ZŠ navštívily Skatepark

Děti ze ZŠ navštívily parkExhibice

26.2.2009 - Děti ze ZŠ navštívily Skatepark

Ve čtvrtek 26.2.09 navštívily děti Pardubické základní školy Závodu Míru skatepark Pardubice. Během návštěvy se děti od provázejících sportovců dozvěděly o překážkách a jejich rozložení ve skateparku o provozovaných adrenalinových sportech, jednotlivém sportovním vybavení a také o ochranných pomůckách a jejich správném a důležitém používání.

Read more

Super Skate II

Super Skate II

plakát Bmx StyleZávody

18.10.2008 - Super Skate II
info:
COLT SKATE/EXPERT

slovem jezdce:
 V podzimní sobotu 18.10. proběhl v Pardubickém skateparku v pořadí druhý závod s názvem Super skate. Bylo krásně teplo a svítilo sluníčko což přilákalo hojný počet diváků a přibližně 40 jezdců. Závod byl opět určen mladším reiderum, ale bylo pamatováno i na ty starší borce. 

Read more

Inline Match II

Inline Match II

Inline Match IIZávody

11.10.2008 - Inline Match II
info:
rookie/expert

slovem jezdce:
 Krásného sobotního rána v měsíci říjnu již podruhé v tomto roce přivítal Pardubický skatepark závody pro mladší jezdce na aggressive In Line v závodu In Line Match. Pro zkušené jezdce byla na tento den opět připravena disciplína Best trik.

Read more

BMX Style II

BMX Style II

plakát Bmx Style IIZávody

4.10.2008 - bmx style II
info:
benjamin/expert

slovem jezdce:
Humdrum Benjamin BMX Style no.2 Datum konání: 4.10. 2008 Místo konání: Skatepark Pardubice V pořadí druhé pokračování tohoto jedinečného závodu, který je zaměřen na mladé začínající jezdce, se uskutečnil jako z jara ve Skateparku Pardubice léta páně 4.10. 2008.

Read more

ME ve scooteringu

ME ve scooteringu

ME ve scooteringuZávody

30.8.2008 - ME ve scooteringu
info:
Street, Vert, Miniramp, Best trick

MEATFLY SCOOTER JAM 2008 Organizování závodů tady popisovat radši nebudu, protože by to bylo na dlouho a taky se mi nechce vzpomínat na neustálé telefonování, rozesílání e-mailů a všechny ty starosti kolem. Takže rovnou: Meatfly scooter jam proběhl v Pardubickém skateparku 30. Srpna 2008.

Read more

MČR Inline

MČR Inline

MČČR Aggressive inlineZávody

22.8. a 23.8.2008 - MČR In line
info:
Street, Vert, Miniramp, Best trick

Rok je opět pryč a mistrovství české republiky je opět za námi. My vám přinášíme náhled na tuto akci pro ty co tam nebyli, a jako vzpomínku pro zúčastněné. Letos si pro nás pořadatel, asociace ICC připravila mnoho změn a překvapení. První a nejvíce markantní bylo rozložení závodů do celého víkendu.

Read more

BMX X cup

BMX X cup

BMX X-CupZávody

9. a 10.8.2008- BMX X Cup 
info:
V sobotu 16. srpna odstartoval v pardubickém bikeparku první závod serie X Cup 2008, který byl naplánován na dva dny, tedy sobota kvalda a v neděli 18. srpna pokračoval závod finálovými jizdami obou kategorií ale to již předbíháme dnešnímu reportu a proto si to pojďme vzít pěkně po pořádku.

Read more

Český skateboardový pohár

Český skateboardový pohár

čsp 07Závody

26.7.2008- Český skateboardový pohár 
info:
Mystic skates production ve spolupráci s provozovatelem skateparku firma P. Ministr v.o.s. uspořádali v sobotu 26.července jíž pátý závod 12. ročníku série závodů Lakai Českého Skateboardového Poháru 2008. Skateboardový pohár se tímto přehoupl do své druhé poloviny.

Read more

Bmx Style

Bmx Style

plakát Bmx StyleZávody

19.4.2008 -  BMX Style 
info:
FREESTYLE BMX / Benjamin

Read more

Tour Créme Unleashed

Tour Créme Unleashed

Tour Créme UnleashedExhibice

21.8. 2007. - tour Créme Unleashed

Exhibiční zastávka v podání profesionálních jezdců skateboardingového teamu Créme Unleashed

Read more

Český Skateboardový Pohár

Český Skateboardový Pohár

Český skateboardový pohárZávody

18.8. 2007. - Český Skateboardový Pohár 

Read more

Zahájení provozu Skateparku

Zahájení provozu Skateparku

Zahájení provozu skateparkuExhibice

Akce při zahájení provozu Skateparku Pardubice dne 28.6. 2007

Read more


Dan Baudyš

2015

  • Vytvořeno dne .

Partneři

Statutární město Pardubice
Skatepark Pardubice
Gizmania
Snowboard-zezula
Powerslide.cz
TBB-BIKE
Czech Scooter Association
Rádio Beat
Koupaliště Pardubice
Autokemp Cihelna Pardubice
Lanové centrum Pardubice
Hotel Kristl

Designed by www.frantisek.eu

© Copyright 2019 Skatepark Pardubice All Rights Reserved.